Jakie prezenty wybrać dla dziecka na święta?

Jakie prezenty wybrać dla dziecka na święta?

14 października 2022 Wyłączono przez Daniel

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie na rynku dostępnych jest tak dużo wartościowych książek przeznaczonych dla najmłodszych, że rodzice nie powinni mieć problemu z wyborem produktu nawet dla najbardziej wymagającego dziecka. Jakie pozycje warto kupić na prezenty na święta dla dziecka?

Jak nie bać się ciemności?

Należy mieć świadomość, że każdy rodzic na pewnym etapie rodzicielstwa zetknie się z tym, że jego dzieci będą bały się ciemności. Wspomniana książka jest doskonałym rozwiązaniem na wspomniany problem. Pozwoli dziecku oswoić się ze strachem. Godny uwagi jest fakt, że ilustracje wyglądają tak, jakby zostały narysowane dziecięcą ręką. Oznacza to, że pociechy będą mogły stosunkowo szybko zidentyfikować się z głównym bohaterem, czyli Julkiem. Warto zaznaczyć, że Julek również boi się ciemności. Pozycja została uzupełniona wartościowymi poradami psychologa, z których mogą skorzystać rodzice, by pomóc swoim dzieciom złagodzić ewentualny strach przed ciemnością. 

Wszystkie przygody Żabka i Ropucha

Część dzieci może już bardzo dobrze znać przygody Żabka i Ropucha. Książka jest bowiem zbiorem praktycznie wszystkich opowiadań z wspomnianymi bohaterami. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że żabek jest nie tylko rezolutny, ale również odważny w porównaniu do niezwykle wrażliwego Ropucha. Bohaterowie tworzą dzięki tym różnicą zgraną drużynę przyjaciół. Pomagają sobie, a także wspierają się w różnych życiowych sytuacjach. Ponadto wzajemnie się motywują.

Poszukiwany! Tajemniczy pożeracz książek

Warto wiedzieć, że jest to świetna książka dla wszystkich pociech, które uwielbiają rozwiązywać zarówno zagadki, jak i większe lub mniejsze tajemnice. Królik Rafcio z Panią Bibliotekarką odkryli coś strasznego. Okazało się bowiem, że ktoś lub coś zjada książki, ponieważ robi w nich dziury różnej wielkości. Jak wiadomo, podręczniki powinno się szanować. Konieczne jest zatem możliwie jak najszybsze znalezienie sprawcy tego wandalizmu. Książka jest nie tylko pełna humoru, ale również trzyma czytelnika w zaciekawieniu do samego końca. 

Nawet potwory sprzątają

Rodzice doskonale zdają sobie sprawę, że dzieci nie lubą sprzątać. Zadaniem pozycji jest pokazanie dziecku, że warto dbać o porządek. Główny bohater książki, czyli potworek podjął decyzję, aby pewnego dnia nie sprzątać w pokoju. Oczywiście nie zakończyło się to dla niego korzystnie.