Masowe zamieszki w jednej z dzielnic Moskwy

13/10/2013 Newsy

Dziś od południa prawie tysiąc osób wyszło na ulice Birulowo – jednej z południowych dzielnic Moskwy, by domagać się szybkiego znalezienia sprawców zabójstwa mieszkańca tego rejonu Егора Щербакова. W nocy z czwartku na piątek (10/11 października) kamery monitoringu zarejestrowały prawdopodobną podobiznę mężczyzny (emigrant z Azji Średniej lub Północnego Kaukazu) który kilkakrotnie pchnął nożem 25 letniego mieszkańca Moskwy, który wracał ze swoja partnerką z przyjęcia u kolegi. Mężczyzna w wyniku doznanych obrażeń zmarł na miejscu jeszcze do przyjazdu karetki pogotowia,a sprawca zdążył się ulotnić.

Od razu sprawa ta dla moskiewskiej policji stała się priorytetowa, a wczoraj Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji ogłosiło, że sprawca informacji która pomoże w ujęciu mordercy otrzyma nagrodę w wysokości 1.000.000 rubli (100 tyś PLN)

Dziś niezadowolenie z postawy i efektów pracy policji mieszkańcy tej dzielnicy Moskwy postanowili zamanifestować wychodząc na ulice miasta. Od wczesnych godzin popołudniowych jak donosi agencja RIA Novosti – trwają protesty w na ulicach dzielnicy Birulowo, mimo że z całej Moskwy ściągane są ogromne posiłki w siłach OMON i Policji. W efekcie burd na ulicach Moskwy są już pierwsi ranni (zarówno wśród manifestantów jak i sił porządkowych) W chwili obecnej (około 20.00 czas moskiewski) zatrzymano ponad 200 uczestników zgromadzenia.

Poniżej galeria z wydarzeń w Moskwie: