Prasa i TV o Nas

 No comments

Audycja w Radio Wnet
2012-06-15
Radio WnetW Rosji nie ma histerii w związku z wydarzeniami, które odbyły się przed meczem Polska – Rosja – mówił w Radiu Wnet Dariusz Cwajda, redaktor naczelny portalu rosja.biz.pl oraz szef moskiewskiego oddziału firmy Alpha Consulting.

 

posłuchaj audycji


„METRO”
przedruk Gazeta Wyborcza, 2009-12-01
 Tysiące Polaków, którzy wyjechali pracować do Rosji, mogą stracić posady. Do kraju wrócą analitycy, menedżerowie i dyrektorzy, przyzwyczajeni do wysokich zarobków. Czy znajdą tak dobrze płatną pracę w Polsce?


Fragment audycji TVN

Za pracą do Rosji
Każdego miesiąca zgłasza do warszawskich agencji pośrednictwa pracy kilka zagranicznych i polskich firm z prośbą o znalezienie specjalisty od finansów, strategii, sprzedaży czy marketingu do pracy w Rosji. Za pracę na wschodzie firmy są w stanie dużo zapłacić. Kuszą nie tylko wyższym niż na zachodzie wynagrodzeniem, ale też darmowymi biletami lotniczymi do Polski, mieszkaniem w apartamentowcu, kursem językowym, elitarną szkołą dla dzieci czy ubezpieczeniem dla całej rodziny.

 

Zobacz materiał video z uczestnictwem
TVN


„POLSKA the times” nr 48/2008
przedruk z magazynu

Zarabiają od pięciu tysięcy euro wzwyż.Nie ma górnej granicy. Ci na najwyższych stanowiskach dostają nawet 55 tysięcy euro miesięcznie. Samochód z kierowcą, pokojówka, kucharka, niania do dziecka, fitness dla żony–to dodatki,które na polskich menedżerach pracujących w Rosji nie robią już wrażenia.Tyle warta jest walka o miejsce na jednym z najtrudniejszych rynków świata.

czytaj pełny tekst artykułu

 


„Agro Trendy” nr 09/2008
przedruk z magazynu

Rosja: tort, do którego ubywa łyżeczek – z Dariuszem Cwajdą, szefem moskiewskiego oddziału firmy Alpha Consulting rozmawia Magda Sojka.

Na jaką pomoc mogą liczyć przedsiębiorcy zainteresowani rozpoczęciem działalności w Rosji? – Świadczymy usługi dla przedsiębiorców i osób fizycznych rozpoczynających działalność gospodarczą lub pracujących na terenie Federacji Rosyjskiej. Prowadzimy również specjalistyczny portal Rosja.biz.pl

czytaj pełny tekst artykułu


„Gazeta Bankowa” nr 08/2008
przedruk z magazynu
 Rynki wschodnie, także w sektorze finansowym, uważa się za obiecujący kierunek. By na nich działać, firmom inwestującym za naszą wschodnią granicą potrzebni są jednak pracownicy, zdolni przynajmniej w części przenieść tam zachodnie standardy.

czytaj pełny tekst artykułu


 

„METRO”
przedruk Gazeta Wyborcza, 2007-09-20
 To prawdziwe wyzwanie. Miejsce, gdzie można się sprawdzić – mówią Polacy, którzy wyjechali na wschód. To już masówka: nawet 10 tys. osób przekroczyło ostatnio granicę. Na stałe.

Dariusz Cwajda od trzech lat pracuje w moskiewskim oddziale Alpha Consulting. Kiedy zaczynał, był jednym z nielicznych Polaków, którzy nie przyjechali jako turyści. Teraz takich jak on jest kilka tysięcy. – Nasi rodacy w końcu zrozumieli, że to rynek, który daje nie tylko największe możliwości rozwoju zawodowego, ale też i zarobków. Chyba w żadnym innym europejskim kraju kadra zarządzająca nie zarabia aż tak dobrze – mówi.

czytaj pełny tekst artykułu


„SUKCES” nr 01/2007
przedruk z magazynu
SUKCES
Najnowsze styczniowe (01′ 2007) wydanie miesięcznika „SUKCES” poświęca opisowi naszej działalności sporą cześć artykułu o biznesie na wschodzie pt. „Czy wschód jest wart zachodu”. My także dla Państwa publikujemy ten artykuł w naszym serwisie internetowym.

 

 

Poniżej znajdziecie Panstwo skany stron tego artykułu:


„Praca i Życie za granica” nr 07/2008
przedruk z magazynu

 W ostatnich latach do Rosji wyjechało ponad 30 tys. Polaków. Mało kto wraca, bo warunki, na jakich pracują nasi rodacy, są elitarne.
Chętnych  do  zatrudnienia Polaków  nie  brakuje. Są to  już  nie  tylko  polskie, ale i zachodnie frmy, które decydują się na rozpoczęcie działalności w Rosji. – Panuje przekonanie, że  polski  pracownik  łatwiej  zrozumie  mentalność  rosyjskiego systemu pracy i szybciej przystosuje  go  do  systemu  zachodniego – mówi Anna Gonchar z  internetowego  serwisu  rekrutacyjnego MonsterRussia.ru.

czytaj pełny tekst artykułu


ZAWSZE ZAPRASZAMY DO LEKTURY WYDANIA PAPIEROWEGO!