Zatrzymano zabójce z Moskwy – policja dotrzymuje słowa

15/10/2013 Newsy

Jak poinformowała agencja Ria Novosti – w podmoskiewskiej miejscowości Kołoma, zatrzymano dziś podejrzanego o zabójstwo mieszkańca moskiewskiej dzielnicy Biriulowo Егора Щербакова. To morderstwo dało początek kilkudniowej fali protestów mieszkańców Moskwy, której kulminacja nastąpiła w niedzielny wieczór (13.10.2013) kiedy to wyszło na ulice około 4 tysiące niezadowolonych z poczynań miejscowej policji.
Dziś moskiewska policja dotrzymuje słowa i aresztuje poszukiwanego obywatela Azerbejdżanu – Орхана Зейналова. Jak podają rosyjskie media – podczas zatrzymania podejrzany próbował okazywać opór, ale na szczęście obeszło się bez ofiar. W chwili obecnej podejrzanego dostarczono do Moskwy helikopterem i jest przewożony pod silną ochrona policji na przesłuchanie. Jutro też prokurator zadecyduje o areszcie obywatela Azerbejdżanu.
Policjanci wyjaśnili, że podejrzany pracował już 10 lat w dzielnicy Biriulowo w Moskwie na targu gdzie handluje się warzywami. Wyjaśniono też, że jest on poszukiwany na terytorium Azerbejdżanu za podobne przestępstwo z użyciem noża!

Oto foto z kamery monitoringu gdzie zarejestrowano twarz zabójcy z Moskwy:

A oto foto zatrzymanego podejrzanego: